XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 czerwca 2022r.

 1. Dzisiaj odbywają się w naszej parafii wybory do Rady Parafialnej. Na kartach wyborczych rozłożonych na stoliku za ławkami prosimy o zaznaczenie jednego kandydata i wrzucenie kart do urny wyborczej przed ołtarzem. Zobowiązujemy w sumieniu wszystkich głosujących do oddania tylko jednego głosu.
  Nieszpory eucharystyczne o 17.00, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła.
  Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 2. W tym tygodniu:
  Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  Czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po procesji odbędzie się błogosławieństwo wianków,
  Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, można spożywać pokarmy mięsne,
  Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Zbigniewa Bigdę, misjonarza z Kazachstanu, który wygłosi kazania i będzie zbierał przed kościołem ofiary na swoją posługę misyjną.
 4. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na Mszę Świętą kończącą rok szkolny w piątek o 8.00. Zachęcamy wszystkich uczniów do spowiedzi przed wakacjami.
 5. Zapraszamy na adorację najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w każdy piątek po mszy wieczornej. W tym tygodniu grupa adoracyjna będzie nam towarzyszyła rozważaniami i śpiewem od 19 do 20.
 6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  Michał kowalik, kawaler z Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Janówku oraz Justyna Falkowska, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.