XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 października 2022r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który wspiera zdolne dzieci z ubogich rodzin. Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o 16.0. Różaniec o 17.30.
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
    • Wtorek – święto św. Łukasza i Ewangelisty,
    • Środa – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika,
    • Czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
    • Sobota – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  3. W przyszłą niedzielę kazania o tematyce różańcowej wygłosi Moderator Diecezjalny Kół Żywego Różańca ks. Roman Kot. Będzie zbierał również ofiary do puszki przed kościołem na świątynię, którą wznosi w Warszawie.
  4. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stoliku za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii.
  5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w sobotę 22 października: kandydaci rozpoczynający cykl przygotowań oraz ich rodzice o 16.30, kandydaci z drugiego roku przygotowań o 19.00.
  6. Dane z niedzieli statystycznej w naszej parafii:
    Dominicantes (chodzący w niedzielę do kościoła) – 1445 osób (13,76% parafian), Communicantes (przyjmujący w niedzielę Komunię Świętą) – 625 osób (5,95% parafian; 43,25% uczestniczących w niedzielnej Mszy Świętej). Średnia z 2020 roku dla Polski to: Dominicantes – 36,9%, Communicantes – 16,7%.
  7. Przed obrazem MB Częstochowskiej została przygotowana wystawa prac uczniów klas IV-VIII z naszej szkoły uczestniczących w konkursie „Różańcowe Paciorki”. Zadanie polegało na przedstawieniu części Różańca i wpisaniu własnych intencji w każdej tajemnicy. Zapraszamy do wspólnej oceny prac. Można głosować na kartkach wyłożonych przy wystawie na jedną pracę. 5 wyróżnionych uczniów otrzyma nagrody.
  8. 29 października (sobota) Parafialny Zespół Caritas organizuje Bal Wszystkich Świętych dla dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej. Zapisy chętnych po każdej mszy świętej w zakrystii do 23 października. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii i profilu Fb.
  9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego, gdzie można nabyć m.in. unikatowe wydanie dzieł bł. Katarzyny Emmerich, mistyczki i stygmatyczki.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.