XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 7 sierpnia 2022r.

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę miesiąca. Adoracja i procesja wokół kościoła po sumie o 12.30.
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera,
    • Wtorek – wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
    • Środa – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
    • Czwartek – wspomnienie św. Klary,
    • Sobota – Nabożeństwo Fatimskie po mszy wieczornej.
  3. W tym tygodniu rozpoczynają się w naszej diecezji obchody 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Program uroczystości dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii i profilu Fb.
  4. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami na Jasną Górę. Codziennie od poniedziałku do piątku zapraszamy na Apel Jasnogórski po mszy wieczornej.
  5. Konferencja Episkopatu Polski zachęca wszystkich ludzi dobrej woli, aby w sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, podjąć zobowiązanie zachowania abstynencji od alkoholu.
    • Konrad Chmiel, cywilnie związany oraz Marta Chmiel, cywilnie związana, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 1).
    • Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.