XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 31 lipca 2022r.

1. Dzisiaj zbieramy przed kościołem ofiary do puszki na pojazdy dla misjonarzy.
    • Poniedziałek – wspomnienie sw. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 zabrzmią dzwony kościelne.
    • Wtorek- udziela się odpustu zupełnego, zwanego „Porcjunkuli”, wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówią: „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
    • I Czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Adoracja i modlitwa o powołania po mszy św. wieczornej.
    • I Piątek – spowiedź 15 minut przed poranną mszą świętą i od 17.00.
    • I Sobota – święto Przemienienia Pańskiego. Różaniec o 7.30, konferencja przed chrztem o 16.00.
  3. W przyszłą niedzielę adoracja i procesja eucharystyczna po sumie o 12.30.
  4. Zachęcamy do udziału w 39 Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej. Zapisy od 1 do 4 sierpnia w godzinach 17 – 20 w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie. Można w niej uczestniczyć również w wymiarze duchowym. Szczegóły w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii i profilu Fb.
  5. Konferencja Episkopatu Polski zachęca wszystkich ludzi dobrej woli, aby w sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, podjąć zobowiązanie zachowania abstynencji od alkoholu.
  6. Przypominamy, że w naszej parafii jest odprawiana codziennie za wyjątkiem niedzieli msza św. o godz. 7.00. Podobnie zachęcamy i zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu w piątek po mszy św. wieczornej do godz. 21.00. Podczas adoracji jest możliwość spowiedzi św.
    • Kacper Betliński, kawaler z parafii tutejszej i Martyna Mielczarek, panna z Parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie. Zapowiedź druga.
    • Robert Godlewski, kawaler i Sandra Teresa Buczek, panna – obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
    • Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.