XX NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 sierpnia 2022r.

1. W tym tygodniu przeżywamy:
    • Poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji warszawsko-praskiej. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Z racji na uroczystość kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.
      W tym dniu przypada także 102 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą.
    • Środa – wspomnienie św. Jacka, prezbitera. Jest to dzień imienin Biskupa Jacka Grzybowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
    • Sobota – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  2. W przyszłą niedzielę w Warszawie, odbędzie się Dziękczynna Procesja Różańcowa połączona z peregrynacją kopii obrazu Matki Bożej Łaskawej. Rozpocznie się ona w Bazylice przy ul. Kawęczyńskiej 53, o godz. 14.00. W naszym kościele Różaniec zakończony ponowieniem Aktu Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi odbędzie się o godz. 17.00.
  3. Przypominamy, że w naszym kościele jest odprawiana codziennie msza św. o godz. 7.00. Natomiast w każdy w piątek po mszy św. wieczornej do godz. 21.00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi św.
    • Konrad Chmiel, cywilnie związany oraz Marta Chmiel, cywilnie związana, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 2).
    • Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.