XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 4 września 2022r.

1. Dzisiaj podczas mszy o 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Adoracja i procesja po mszy o 12.30. Przed kościołem zbieramy ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
    • Środa – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera,
    • Czwartek – święto Narodzenia NMP.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania. Taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  4. Rozpoczynamy spotkania grup parafialnych:
    • ministranci – sobota, 17 września o 9.00,
    • katecheza dla dorosłych – czwartek o 19.00,
    • Rycerze Jana Pawła II – środa, 21 września o 19.00,
    • grupa młodzieżowa – piątek o 19.00.
    • Zapraszamy osoby, które chciałyby się włączyć do wymienionych grup oraz do scholi dziecięcej, bielanek, Parafialnego Zespołu Muzycznego oraz Parafialnego Zespołu Caritas.
  5. Wypominki za zmarłych będą czytane w każdą niedzielę o 9.00.
  6. Kancelaria Parafialna będzie czynna:
    • Poniedziałek: 19.00 – 20.00,
    • Środa: 16.30 – 17.30,
    • Piątek: 16.30 – 17.30,
    • Sobota: 8.00 – 8.30.
  7. Pierwsze spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 25 września (niedziela) o 19.00 w salce na plebanii.
  8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na warsztaty rękodzieła w środę (7 września) po mszy wieczornej oraz do sklepiku parafialnego, gdzie można nabyć II tom opowieści o ks. Dolindo Ruotolo.
  9. Przypominamy, że msze święte w dni powszednie są o 7 i 18, w niedziele o 8, 9.30, 11, 12.30 i 18. W każdy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi po mszy wieczornej. Adorację kończymy Apelem jasnogórskim o 21.00.
  10. 15 października rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Narzeczonych zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu zapisania się do końca września.
  11. W naszej diecezji od 8 września do 31 października zostaje podjęta inicjatywa modlitwy Nowenną Pompejańską. Nasza parafia włączy się we wspólną modlitwę w dniu 14 września (7 dzień Nowenny).
  12. Prosimy o zgłaszanie osób chorych, do których kapłani mogą chodzić ze spowiedzią i Komunią Świętą w I Piątki miesiąca.
    • Mateusz Rorkowski, kawaler i Ewa Matuła, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
    • Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.