XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 września 2022r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania. Taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
    • Poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,
    • Wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, Różaniec Fatimski z procesją po mszy wieczornej,
    • Środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
    • Czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej,
    • Piątek – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
    • Sobota – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
  3. Rozpoczynamy zapisy na nowy kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisywać się mogą uczniowie klas ósmych. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Zapisy potrwają do końca września.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – II rok przygotowań, odbędzie się w sobotę 24 września o godz. 19.00.
  5. Przypominamy o spotkaniach grup parafialnych. Zapraszamy osoby, które chciałyby się włączyć do wymienionych grup oraz do scholi dziecięcej, bielanek, Parafialnego Zespołu Muzycznego oraz Parafialnego Zespołu Caritas.
    • ministranci – sobota, 17 września o 9.00,
    • katecheza dla dorosłych – czwartek o 19.00,
    • Rycerze Jana Pawła II – środa, 21 września o 19.00,
    • grupa młodzieżowa – piątek o 19.00.
    • bielanki – 1 października, godz. 9.30
  6. Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej parafii oraz dla ich rodziców zostanie odprawiona 25 września o godz. 16.00.
  7. Pierwsze spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 25 września (niedziela) o 19.00 w salce na plebanii.
  8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych na warsztaty rękodzieła w środę, 14 września po mszy wieczornej.
  9. Książka Intencji Mszalnych na 2023 rok będzie dostępna od 26 września.
  10. 15 października rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Narzeczonych zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu zapisania się do końca września.
  11. W naszej diecezji od 8 września do 31 października zostaje podjęta inicjatywa modlitwy Nowenną Pompejańską. Nasza parafia włączy się we wspólną modlitwę w dniu 14 września (7 dzień Nowenny). Różaniec odmówimy o 7.30, 17.30 i 18.30.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się osoby wymienione poniżej. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.
    • Mateusz Rorkowski, kawaler i Ewa Matuła, panna, obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz pierwszego numeru naszej gazetki parafialnej.