XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 24 września 2023r.

1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:
    • Środa – wspomnienie św. Wincentego a’Paulo, prezbitera,
    • Czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
    • Piątek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze,
    • Sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  2. W przyszłą niedzielę adoracja po mszy o 12.30 i procesja wokół kościoła. Taca będzie przeznaczona na dom św. Faustyny w Ostrówku.
  3. 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po mszy wieczornej (ok. 18.30), w środę ze względu na Nowennę o 19.00 a w niedziele o 17.30. W każdy wtorek różaniec będą prowadziły dzieci.
  4. Książka intencji mszalnych na 2024 rok będzie dostępna od 2 października.
  5. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy kurs przygotowujący do Bierzmowania dla młodzieży z klasy VIII szkoły podstawowej. Zapisy w zakrystii po mszach świętych lub w kancelarii do 15 października.
  6. 14 października rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca września.
  7. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów do służby liturgicznej w najbliższą sobotę o 9.00.
  8. W środę po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupę Intronizacji NSPJ do salki na plebanii.
  9. W ostatnim czasie zostało oczyszczone oczko wodne przy plebanii. Dziękujemy mężczyznom, którzy poświęcili swój czas i siły. Niestety zdarzają się akty wandalizmu. Prosimy o zgłaszanie sytuacji niszczenia tego miejsca do księży.