XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 września 2022r.

1. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców na Mszę Świętą o 16.00 oraz Radę Parafialną na spotkanie w salce na plebanii o 19.00.
    • Wtorek – wspomnienie św. Wincentego a’Paulo, prezbitera,
    • Środa – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
    • Czwartek – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze,
    • Piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
    • I Sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, konferencja przed chrztem o 16, Różaniec z okazji I Soboty o 17.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Marka Lemiecha, proboszcza Parafii Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim, który będzie zbierał ofiary do puszki na budowę kościoła. Taca będzie przeznaczona na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
  4. W sobotę, 1 października zapraszamy na spotkanie ministrantów o 9.00 i bielanki o 9.30.
  5. Od soboty, 1 października zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie po mszy wieczornej (ok. 18.30) i w niedziele o 17.30. We wtorki i czwartki różaniec będą prowadziły dzieci.
  6. Trwają zapisy na nowy kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisywać się mogą uczniowie klas ósmych. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Zapisy potrwają do końca września.
  7. Książka Intencji Mszalnych na 2023 rok będzie dostępna od 26 września. Intencje można zgłaszać w kancelarii parafialnej i zakrystii po mszach świętych.
  8. 15 października rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Narzeczonych zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu zapisania się do końca września.
  9. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego, gdzie można nabyć m.in. książki ks. Jana Kaczkowskiego: „Dasz radę” i „Życie na pełnej petardzie”.
  10. Bardzo dziękujemy naszemu kościelnemu p. Andrzejowi Liwskiemu za posługę w naszej parafii. Pan Andrzej podjął decyzję o zakończeniu swojej pracy z końcem września.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.