XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 2 października 2022r.

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Miesiąca. Adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła po sumie o 12.30. W naszej parafii gościmy ks. Marka Lemiecha, proboszcza Parafii Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim, który będzie zbierał ofiary do puszki na budowę kościoła. Taca przeznaczona jest na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
    • Poniedziałek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
    • Wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
    • Środa – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
    • I Czwartek – adoracja i modlitwa o powołania kapłańskie po mszy wieczornej,
    • I Piątek – wspomnienie NMP Różańcowej. Rano odwiedziny u chorych, spowiedź od 17.00. Podczas wieczornej adoracji grupa adoracyjna będzie nam towarzyszyła modlitwą i śpiewem od 19 do 20.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie po mszy wieczornej (ok. 18.30) i w niedziele o 17.30. We wtorki i czwartki różaniec będą prowadziły dzieci.
  4. Przypominamy, że zamówione intencje mszalne należy potwierdzić najpóźniej 2 tygodnie przed terminem.
  5. Żywność z programu FEAD będzie wydawana w sobotę 8 października w godzinach 9-10.
  6. We wtorek po mszy wieczornej i różańcu Parafialny Zespół Caritas zaprasza na warsztaty rękodzieła do salki parafialnej.
  7. Policja z Nowego Dworu Mazowieckiego ostrzega: nie daj się oszukać na ‘policjanta’, ‘funkcjonariusza CBŚP’, ‘prokuratora’, czy ‘wnuczka’. Policja nigdy nie dzwoni z żądaniem przekazania pieniędzy czy udziału w tajnych akcjach. Wszelkie próby oszustwa i wyłudzeń należy zgłaszać na numer alarmowy 112.
  8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie można nabyć m.in. książkę mistyczki Anny Katarzyny Emmerich pt. „Życie Maryi”
  9. Witamy p. Krystiana Trzcińskiego, który od wczoraj pełni w naszym kościele posługę kościelnego.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i naszej Gazetki Parafialnej.
  11. We wrześniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wiesław Kapałka, Bogdan Affek, Marlena Cieciórska, Sławomir Rogulski, Bogdan Sosnowski, Henryka Jeszkie, Szczepan Marcysiak i Anna Kucia.
    Wieczny odpoczynek…