XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 października 2023r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II cywilizacja życia.” Przed kościołem zbieramy ofiary na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
    • Wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
    • Środa – święto św. Łukasza, Ewangelisty,
    • Czwartek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika,
    • Piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
  3. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na misje.
  4. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stoliku za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii. Wypominki mogą być jednorazowe, czyli odczytywane na Cmentarzu Komunalnym w dniu Wszystkich Świętych i w kościele w Dzień Zaduszny oraz roczne odczytywane w każdą niedzielę w kościele o 9.00. Na kartkach prosimy o zaznaczenie rodzaju wypominek.
  5. Zapraszamy na:
    • Bal Wszystkich Świętych dla dzieci 28 października 2023r. od 15 do 18.00. Zapisy do 22 października. Liczba miejsc ograniczona.
    • Pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu w sobotę 18 listopada 2023. Organizowaną przez Parafialny Zespół Caritas. Zapisy do 5 listopada.
    • Pielgrzymkę dla mężczyzn szlakiem św. Jakuba do Smoszewa w sobotę 25 listopada 2023r. Zapisy do 12 listopada.
  6. Ogłaszamy konkurs z nagrodami dla dzieci pod hasłem „Święci, których czcimy w naszych rodzinach”. Technika wykonania – dowolna. Prace zbieramy do 25 października w zakrystii po mszach świętych. Prace podpisujemy podając imię i nazwisko oraz wiek. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 29 października podczas mszy świętej o 11.00.
  7. W Parafii św. Michała w NDM będą odprawiane msze święte dla wiernych Kościoła Grekokatolickiego w każdą niedzielę o 15.00, począwszy od 22 października.
  8. Wszystkim nauczycielom składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta. Niech Jezus Chrystus najlepszy Nauczyciel obdarzy Was potrzebnymi łaskami a Matka Boża stale czuwa nad Wami.