XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 października 2022r.

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Taca przeznaczona jest na misje. W naszej parafii gościmy ks. Romana Kota, Diecezjalnego Moderatora Kół Żywego Różańca, który głosi kazania o tematyce różańcowej i będzie zbierał ofiary do puszki na budowę kościoła. Zapraszamy wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę różańcową w naszej parafii na Różaniec w I Sobotę listopada o godzinie 17.00 natomiast 19 listopada będzie „Pielgrzymka Różańcowa” do Częstochowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  2. W piątek przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stoliku za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii. W dniu 1 listopada Msza Święta na Cmentarzu Komunalnym zostanie odprawiona o 10.00.
  4. 29 października (sobota) zespoły parafialne organizują Bal Wszystkich Świętych dla dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej. Zapisy chętnych po każdej mszy świętej w zakrystii do 23 października. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii i profilu Fb.
  5. Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w najbliższą sobotę o 9.00 w świetlicy.
  6. Przed obrazem MB Częstochowskiej została przygotowana wystawa prac uczniów klas IV-VIII z naszej szkoły uczestniczących w konkursie „Różańcowe Paciorki”. Zapraszamy do wspólnej oceny prac. Można głosować na kartkach wyłożonych przy wystawie na jedną pracę. 5 wyróżnionych uczniów otrzyma nagrody. Pojawiła się również wystawa prac uczniów klas I – III w konkursie „Najcenniejszy skarb”. Są to różańce wykonane z papieru. Zachęcamy do oglądania.
  7. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego, gdzie można nabyć książkę „Cuda świętego ojca Pio”.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.