XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 6 listopada 2022r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 12.30. Spotkanie Rady Parafialnej o 19 w świetlicy.
    • Środa – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
    • Czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    • Piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze Święte o 7, 9 (za Ojczyznę) i 18. Z racji święta narodowego można skorzystać z dyspensy od postu udzielonej przez Biskupa Diecezji.
    • Sobota – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Koło Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Ruchowo z Nowego Dworu Mazowieckiego przeprowadzi zbiórkę do puszek przed kościołem na rzecz swoich podopiecznych. Będzie również zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. Po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Parafialny Zespół Muzyczny „NaNowo”.
  4. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek o 19.00.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 19 listopada. Szczególnie zachęcamy osoby pragnące włączyć się w modlitwę Kół Żywego Różańca w naszej parafii. Zapisy i informacje po mszach świętych w zakrystii oraz w kancelarii. Wyjazd 19 listopada o godz. 6.00 sprzed kościoła.
  6. W listopadzie zostaną zainstalowane 3 pary nowych drzwi w naszym kościele: w zakrystii głównej i ministranckiej. Zegar stojący dotychczas w prezbiterium został wzięty do naprawy.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i gazetki parafialnej.