XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 21 listopada 2021r., Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po mszy o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Przed kościołem zbiórka do puszki na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej.
 2. W tym tygodniu:
  Poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
  Środa – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy,
  Czwartek – wspomnienie bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu.
 4. Opublikowane zostały wyniki badań prowadzone przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadzonych w październiku 2021r. Dotyczą one osób chodzących w niedzielę do kościoła (tzw. dominicantes) i przyjmujących w niedzielę Komunię Świętą (tzw. comunicantes). W naszej parafii ‘dominicantes’ stanowią 12,9% a ‘comunicantes’ 49%. Średnia statystyczna w naszej diecezji to odpowiednio 20,8% i 50,2%. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy zagubili drogę do Kościoła.
 5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby chętne do pomocy przy zbiórce żywności podczas ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak, pomagam”. Zapisy w sklepiku parafialnym w niedzielę 21 i 28 listopada. Będziemy zbierać żywność w Biedronce przy ul. Leśnej i w Kauflandzie przy ul. Morawicza 3 i 4 grudnia. Zebrana żywność zostanie przekazana osobom potrzebującym pomocy w naszej parafii. Zapraszamy również do udziału w akcji „Wirtualna choinka”. Wystarczy wejść na stronę wirtualnachoinka.pl i wybrać osobę, którą chcemy obdarować. Organizatorzy zbierają upominki do 18 grudnia.
 6. Nasza parafia organizuje na przełomie maja i czerwca 2022r. pielgrzymkę do Włoch z okazji 20-lecia kanonizacji św. Ojca Pio. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej parafii.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. W tym tygodniu odeszła z naszej parafii do Domu Ojca śp. Valentyna Sitska. Wieczny odpoczynek…